Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pravidla pre Guild battle

Pravidla pro Guild Battle v hře Summoner´s War

Guilda CZ/SK League

Cílem těchto pravidel guild battlů je nastavit fair-play. Zamezit situaci, když jeden hráč, co přišel později, musí na výhru dávat 3 soupeře s 0+ bonusem neboť všechno už je „vymlácený“ a přitom má jednotky i na soupeře s 3+, 2+ a 1+ bonusem.

Tyto pravidla řeší postup výběru soupeřů u silnějších hráčů guildy. V případě když chce slabší hráč zkusit soupeře s 3+ nebo 2+ bonusem, pravidla začínají platit i na něho.

Můžete se ptát, proč nemůže slabší hráč, když na to má, si vybrat 3 soupeře s 3+ bonusem, neboť při náročnějších battlech nemají ani na těch s 2+ bonusem. Odpověď je: Aby to bylo spravedlivé. Protože silnější hráči byli jednou taky slabší a museli se pořádně vypracovat, aby se dostali tam, kde jsou teď, a proto by to mělo slabšího hráče táhnout k tomu, aby se zlepšoval a časem dával i on 3+ a 2+ bonusové soupeře při náročnějším battlu.

Při výběru soupeřů byste si měli dát ten čas a proklikat si je všechny. Není rozumné se vrhnout hned na prvního nakliknutého.

V případě když se střetnete se situací, která není popsaná v níže uvedených pravidlech, prosím, aby jste se řídili zdravým rozumem, který zahrnuje tímového ducha.

 1. Všeobecní podmínky
  1. Guild battle (GB) se pouští od pondělka do pátku 2x denně.
  2. V sobotu se pouští jeden GB. Druhý GB se pouští jen v případě, že i když by byla prohra, guilda nepřijde o rank (přednostně Guardian 1).
  3. Ranní GB má začátek mezi 6:00 a 8:00, konec je o 17:00, když je už výhra. Pokud chybí už jen málo procent do výhry, čeká se maximálně do 18:00. Potom se GB vypíná, i když je prohra.
  4. Večerní GB má začátek o 17:00 (případně o 18:00, viz bod 1.c) a ukončí se sám, čili po uplynutí 12 hodin od startu, nebo po dobojování všech tří bojů každého hráče nastaveného v útoku GB.
  5. Počet lidí do GB se nahlašuje v neděli na celý týden. Potom už to nejde změnit. Proto hráči co bývají na soupisce do GB by měli dát vědět vedení guildy nejpozději v neděli, že se následující týden GB neúčastní.
  6. Počet hráčů v útoku a v obraně musí zůstat stejný, ale jednotliví hráči v obraně a útoku se můžou lišit.
  7. Nastavení obrany v GB: Hráč co má v neděli u své ikony v GB menu a záložce „member“ štít je nastaven do obrany na nadcházející týden. Tento hráč je povinen mít nastavenou obranu a to následovně – neděle až čtvrtek dopoledne má být nastavena slabá obrana (např. jedna jednotka na každé kolo, nebo slabé jednotky (3*); čtvrtek odpoledne (po dobojování prvého GB) sobota má být nastavena silná obrana. Na schození obrany je všeobecně čas v neděli a pondělí a nahození obrany ve čtvrtek a pátek. Výnimku tvoří týden po resetu guild battle rankingu. Tehdy se nahazuje poloviční obrana (např. prvé kolo plná obrana, druhé kolo jedna jednotka). Guild master nebo zástupce mají právo vyžádat  nahození obrany dříve než ve čtvrtek (např. když bylo na guildu vykonáno hodně ůtoků).
  8. Pokud hráč během týdne neodehrál 1 GB, nic se neděje.
  9. Všímejte si guild notice.

 

 1. Slabá guilda nebo guilda bez obrany
  1. Definice: slabá guilda - Soupeři mají v obraně většinou jednotky 5* lvl 35, guilda bez obrany – Soupeři mají v obraně po jedné jednotce, nebo slabé jednotky (např. 3*,4*).
  2. Při výběru se dívám na HP soupeře, to znamená, že zelení mají přednost před žlutým a žlutí před červeným.
  3. Zároveň platí pravidlo 3+, 2+, 1+/0+. To je stanovení maximální kombinace výběru. To znamená, že kombinace například 3+, 2+, 2+ není povolena. Každý má jednoduše nárok na jednoho soupeře s 3+ bonusem a každý si musí vybrat jednoho soupeře s 1+ nebo 0+ bonusem. Když už nebudou zelené 1+, třeba začít vybíjet zelené 0+. 1+ a 0+ se vybíjejí do doby, pokud nebudou všechny žluté, nebo při menším počtu soupeřů (10) červené.
  4. Je povolena výnimka pro výběr 3+, 3+, 0+ a to v případe když jsou všechny 3+, 2+ a 1+ žluté či červené a zůstalo tam pár (1-2) zelených 0+.
  5. Pokud jsou všechny 1+ bez obrany žluté a jsou tam 0+ bez obrany zelené, třeba si vybrat 0+ a ne 1+.

 

 1. Středně silná nebo silná guilda
  1. Při výběru se dívám na HP soupeře, to znamená, že zelení mají přednost před žlutým a žlutí před červeným.
  2. Platí pravidlo 3+, 2+, 1+/0+Každý hráč si musí vybrat jednoho soupeře s 1+ nebo 0+ bonusem. 1+ a 0+ se vybíjejí do doby, pokud nebudou všechny žluté, nebo při menším počtu soupeřů (10) červené. Avšak soupeři s 1+ nebo 0+ bonusem, kteří mají slabou obranu (většinou jednotky 5* lvl 35) by se mněli nechávat slabším hráčům.
  3. Kvůli výhře battlu se může jít kombinace součtu plusových bodů vyšší než 6+ jedine po schválení guild mastera. Napište mu private message.
  4. Rada: Pokud kterýkoliv hráč (silný nebo slabý) nemá na win (výhru) nebo draw (remízu) zeleného/žlutého soupeře, může si vybrat červeného soupeře. Jednoduše se nepřeceňujte, neboť poražení tří červených soupeřů má větší přínos, než aby se o zeleného soupeře rozbili tři hráči, když už před nimi na něm pohořeli 2 silnější hráči (v konečném součtu jde o 5 bojů bez přínosu).
  5. Když by to bylo možné, tak nejsilnější hráči by měli odcházet boje mezi posledními, aby se mohli pokusit o win či draw u soupeřů s nejvíc HP (zelených ˃ žlutých ˃ červených) v případě, že ještě není GB vyhrán.

 

 1. Guilda se smíšenou obranou
  1. Definice: Jde o guildu, kde část soupeřů nemá nastavenou obranu a část má kompletní (střední, silnou) obranu
  2. Pokud je tento stav tak 50 na 50 v každé bonusové skupině (3+, 2+, 1+/0+), platí pravidlo z bodu 2.c (2.d), ale silnější hráč by se měl snažit vybrat si soupeře s kompletní obranou.
  3. Pokud má většina soupeřů nastavenou kompletní obranu, platí pravidla z odseku 3, no silnější hráč se snaží vybírat soupeře pouze s kompletní obranou.
  4. Při výběru se opět dívám na HP soupeře, to znamená, že zelení mají přednost před žlutým a žlutí před červeným (čili si nevyberu soupeře s kompletní obranou co už je červený a přitom tam je soupeř bez obrany, který je žlutý a už všichni slabší hráči své boje odešli).

 

 1. Výběr soupeřů po výhře guild battlu
  1. Platí tu pravidlo stanovení maximální kombinace výběru z bodu 2.c, čili jednoho soupeře s 3+, 2+ a 1+/0+ bonusem, nebo součet plusových bodů nesmí přesáhnout 6 (např. 3+, 3+, 0+)

Důvod: Hráč, který se nezasloužil z jakéhokoliv důvodu o výhru, nemá nárok být lépe odměněn, než hráč, co si to poctivo odbojoval. Zároveň by se tím mělo předejít záměrnému čekání na konec guild battlu.

 

 1. Sankce
  1. Porušení pravidel v GB znamená vyškrtnutí z nedělní nominace nebo stop na 1 GB.
  2. Stop na 1 GB:
   •  Porušení pravidel v odsecích 2 až 5 a následné odmítnutí konzultace s vedením guildy.
   •  Nenastavená obrana podle bodu 1.g (v pondělí před prvním GB se podívám jak má kdo nastavenou obranu)
   • Neodehrátí více než 1 battlu během týdne bez vysvětlení.
  3. Vyškrtnutí z nedělní nominace:
   •  Opakované porušení pravidel v odsecích 2 až 5.
   •  Neodehrátí více než 2 battlu během týdne bez vysvětlení.

Prosím hráče, co jsou lvl 50 a nehrávají GB, aby se spojili s vedením guildy a dali vědět, či chtějí GB hrát a jak ho můžou hrát (oba battle, nebo jen ranní, nebo jen večerní). Maximální počet hráčů na přihlášení do GB v neděli je 25.

 
 

 


Archiv

Kalendář
<< červenec / 2022 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 5337
Měsíc: 51
Den: 1